BASIN TOPLANTISI ÇAĞRI DUYURULARI


AHEF:

Antalya' da 104 hekim ve ASE için 4483 kanunu kapsamında soruşturma açılsın diye ön inceleme başlatıldı.
104 HEKİM ve aile sağlığı çalışanı ASM lerini 3 Nisan 2019' da kapattığı için ifade veriyor.
104 hekim ve ase...
Neden kapattılar?
Sağlığın en büyük problemi olan "Sağlıkta Şiddet " son bulsun diye çığlık olmak için...
Yeminle kardeş kabul ettikleri Şiddet gören meslektaşlarına destek olmak için...
Federasyonlarının, derneklerinin, sendikalarının aldığı 1 günlük işbırakma kararlarına güç katmak , ANAYASAL haklarını kullanmak için...
Doğru için iyi için güvenli ortamda çalışma hakkına ses olmak için...
4483 için soruşturma izni için ön inceleme...
Aynı fiilden farklı farklı maddeler uygulanarak 10'larca ceza puanı...
Bu olay psikolojik şiddettir.
Bu bir gözdağı çabasıdır.
Bu bir cezalandırmadır.
Bu sağlıkta Şiddete karşı duran çalışana mobbingtir.
Bu anayasal hak kullanılmasına engeldir.
Bırakın soruşturmayı, soruşturma açılma talebi dahi kabul edilemez. Etmeyeceğiz!
6 Nisan 2019 tarihinde AHEF büroda toplanan bütün sağlık çalışanları örgütleri değerlendirmesi sonrası daha güçlü ses olmak, arkadaşlarımıza destek olmak , bu yanlıştan bu hukuksuzluktan derhal geri dönülmesi için 12 TEMMUZ 2019 Cuma Günü Saat: 12:15 'te Antalya İl Sağlık Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapacağız. Tüm üyelerimizi birlikteliğe ve güç vermeye davet ediyoruz.
Antahed ve AHEF YKTTB/ ANTALYA TABİP ODASI:

Sayın Meslektaşlarımız..
Sayın Aile Sağlığı Çalışanı ekip arkadaşlarımız ;
Son dönemlerde sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin artması ve şiddeti uygulayanların cezasız kalması nedeniyle mesleğimizi gereği gibi yapamaz hale geldik.Uygulanan şiddet  sağlık çalışanlarının yaşamına kast edecek hatta canlarına kıyacak noktaya gelmiştir.Caydırıcı önlemlerin olmaması ,toplumun  eğitimi için adım atılmaması ve çıkartılan oyalama yasaları mevcut durumu daha da kötüye götürmüştür.
Antalya ilimizde de son zamanlarda artan şiddet olayları neredeyse kişilerin hiç ceza almamasıyla sonuçlanmıştır.
Özellikle İzmir de yaşanan organize ve toplu saldırıyla gerçekleşen olay şiddetin en son geldiği noktayı göstermiştir.Bunun üzerine şiddeti önleme talebini görünür kılmak ve haklı taleplerimizi kamuoyuyla paylaşmak için  başta Aile Hekimliği alanı olmak üzere 3 nisan 2019 tarihinde tabip odamız, sendikalarımız, derneklerimiz tarafından görev yapmama kararı aldık.Tüm Türkiye genelinde yoğun katılım ile İzmir’de ortak bir etkinlik gerçekleştirildi.Antalya’da da yoğun bir katılım oldu.
Ancak ne olduysa Türkiye genelinde yapılmadığı bilgisini aldığımız soruşturma bombardımanıyla karşı karşıya kaldık.Tamamen insani ve mesleki haklı gerekçelerle gerçekleştirdiğimiz şiddet karşıtı etkinliğimize çözüm beklerken tam tersine  ‘’YÖNETİM ŞİDDETİ’’ olarak karşılık bulduk.Elbette ki bu durum kabul edilemez.YAPTIĞIMIZ ETKİNLİK YASADIŞI DEĞİLDİR ve YASADIŞI GÖSTERİLEMEZ.
Merkezi düzeyde olduğu gibi Antalya’da da tüm sağlık bileşenleri birlikte mücadele kararı almıştır.Bu doğrultuda Cuma günü saat 11.30'da Sağlık bileşenlerinin Üst düzey yöneticilerinin katılacağı Antalya  İl Sağlık Müdürü ile ortak görüşme randevusu alınmıştır.(Antalya Valiliği şu ana kadar randevu talebine yanıt vermemiştir.)
Saat 12.15 de Sağlık Müdürlüğü önünde tüm bileşenlerle birlikte basın açıklaması yapılacaktır.Saat 18.00’de  konuyla ilgili  meslektaşlarımız ve diğer tüm katılımcılarla birlikte forum-toplantı düzenlenecektir.(toplantı yeri o gün belirlenecektir)
Yapılacak bu programa bileşenlerin üst düzey yöneticileri , TTB adına Başkan Prof.Dr.Sinan ADIYAMAN ve merkez konseyi üyeleri katılacaktır.Tüm meslektaşlarımız ve ekip arkadaşlarımızın yoğun katılımını bekliyoruz.
ANTALYA TABİP ODASI YÖNETİM KURULU


BİRLİK VE DAYANIŞMA SEN:


Saygıdeğer Sağlık Çalışanları ve Halkımız;
Mart ayının son günü İzmir’de, çalıştığı birimde usulsüz istekleri reddettiği için hasta yakınları tarafından vahşice bir saldırıya uğradı. 
3 Nisan günü Türkiye çapında iş bırakma kararı alındı, uygulandı. Ülkemizin her köşesinden sağlık çalışanları İzmir’e meslek kardeşlerine destek olmak, artık terör boyutuna varan “Sağlıkta Şiddet Sona Ersin” diyebilmek için İzmir’e aktı.
Antalya İl Sağlık Müdürlüğü, o gün yasal ve anayasal haklarını kullanarak bu eyleme destek veren sağlıkçılara yüzlerce soruşturma açmıştır. 104 çalışan 4483 sayılı kanun çerçevesinde, yüzlerce diğer meslektaş ise yönetmelikler çerçevesinde soruşturulmaktadır.
Hep söyledik söylüyoruz; sağlıkta şiddetin temel sorumlusu Sağlık Bakanlığı ve onun eyyamcı politikalarıdır. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü de, çalışanlarına güvenli ve huzurlu bir çalışma ortamı sağlayacağına eline odunu alıp sağlıkçılara girişmek için sırada bekler hale gelmiştir.
Sağlıkta Şiddete Karşı İş Bırakan'a 4483 aracılığıyla soruşturma açmak bizzat Sağlıkta Şiddet uygulamaktır.
Utanmayacağınızı biliyoruz ama yüzünüze karşı “UTANIN!” diyebilmek için, AHEF’in çağrısıyla 12 Temmuz 2019 Cuma günü Antalya İl Sağlık Müdürlüğü önünde saat 12:15’te yapılacak basın açıklamasında yer alıp,  Antalyalı sağlık çalışanları ile bir ve yan yana olduğumuzu göstereceğimizi basına ve kamuoyuna duyururuz.
Saygılarımızla…
Birlik ve Dayanışma Sendikası
Merkez Yönetim KuruluNADİR HASTALIKLAR GÜNÜDevamı için tıklayınız...
Antalya Kemerde ’de Aile Hekimi Saldırıya UğradıAntalya’nın Kemer ilçesi Çamyuva Aile hekimliğinde görevli bir aile hekimi usulsüz sağlık raporu isteyen hastasının istemini reddettiği iddiasıyla saldırıya uğradı.Devamı için tıklayınız...
Her gün sözlü ve fiili şiddet görüyoruzDevamı için tıklayınız...
Birlikte Daha Güçlüyüz 14 Mart etkinlikleri kapsamında 10.03.2018 tarihin ’de büyük bir kokteyle Antalya Aile Hekimleri Derneği (ANTAHED) merkez ofis açılışını gerçekleştirdi. Devamı için tıklayınız...
SAĞLIKTA ŞİDDETE SON VERİLSİNCAN DÜŞMANLIĞI´ na son verilsin.Sağlıkta şiddet yasası çıksın. Devamı için tıklayınız...
Antalya´da doktorlar isyan ettiANTALYA´da doktorlar, şiddete uğrayan iki hekim arkadaşları için yaptıkları açıklamada, "İsyanlardayız, yeter artık" dedi.Devamı için tıklayınız...
SAĞLIKTA ŞİDDETİ BİRLİKTE DURDURALIMAHEF olarak şiddetin olduğu her yerde dik duruşumuzu sergiliyoruz.Devamı için tıklayınız...
BASIN TOPLANTISI ÇAĞRI DUYURULARIDevamı için tıklayınız...
12 TEMMUZ EYLEMİ STK BİLDİRİLERİDevamı için tıklayınız...
DR.HÜSEYİN GÜNTÜRKÜN ULUSAL TV´DE GRİP SALGININI YORUMLUYORDevamı için tıklayınız...
BASINDA ANTAHED: ACİLLER YERİNE AİLE HEKİMİNİZE BAŞVURUN.Devamı için tıklayınız...
ALANYA´DA ÖRGÜTLENME TOPLANTISI YAPILDI.Devamı için tıklayınız...
ANTAHED ÖRGÜTLENME MANAVGATTADevamı için tıklayınız...
BASINDA ANTAHED: HEKİMLERİN ŞİDDET KORKUSUDevamı için tıklayınız...
BASINDA ANTAHED: İŞÇİLERİN YÜKÜ AİLE HEKİMLERİNİN ÜSTÜNDEN ALINMALIDIR.Devamı için tıklayınız...
ANTAHED ÖRGÜTLENME FİNİKEDEDevamı için tıklayınız...
Kurumlar arası " Sağlık Raporu " İş Birliği ProtokolüDevamı için tıklayınız...