ALANYA´DA ÖRGÜTLENME TOPLANTISI YAPILDI.
Antahed Y.K. ve Örgütlenme komisyonu olarak 15 eylül pazar günü Alanya Pasha restaurantta örgütlenme toplantısı gerçekleştirdik. Antahed Y.K.'dan Örgütlenme komisyonu sorumlusu Dr. Bedriye Doğan Emir ve üyeler Dr. Yasemin Ballıel, Dr. Hüseyin Güntürkün, Dr. H.Alper Bağcı ve komisyon üyeleri Dr.Onural Baş ve Dr. Kaan Taşer'in hazır bulunduğu toplantıda Dr.Yunus Uygun'un öncülüğünde biraraya geldiğimiz Alanya aile hekimleriyle olumlu bir ortamda tanışma gerçekleşti,sahada yaşadıkları sorunlar hakkında sohbet yapıldı. Raporlar,  adli tabiplik,  sistem sıkıntılarıyla ilgili fikir alışverişi yapılmasının yanısıra Alanya'da örgütlenmeyle ilgili planlar paylaşıldı. Bu çok faydalı buluşma etkinliğine katılan hekim arkadaşlarımıza çok teşekkür ederiz. Toplantının detayları aşağıda sıralanmıştır. İlçe toplantılarımız ve ASM gezilerimiz aynı düzen ve kararlılıkla devam edecektir. 
Saygılarımızla

ANTAHED Y.K.


1. Alanya defin ve yerine ölü muayenesi icap nöbet listesinde; mesai saatleri dışında ilçe sağlık müdürlüğunden hekimler listeye dahil edilmiyormus. Bu durum açıkça  mevzuata aykırı .. 
Itiraz dilekçesi yazilmasi planlandı . Eğer reddedilir ise nöbet listesi iptal davasi açılması düşünülmelidir. 
2. Defin nöbetlerinde icap nöbeti tutan hekime vaka durumunda ÖBS genelgesi gereği yeterli lojistik destek saglanmamakta. ( Yazıcı, PC ,.. ) Bununla ilgili de talep yazısı yazılması değerlendirildi. 
3. Gazipaşa ilçemizde aile hekimlerinin cep telefonları ve isimleri hastane panosunda hastaların görebileceği şekilde asılı imiş. Telefonlar ölen kişilerin yakınlarına , muhtara polis , jandarma tarafından veriliyor. 
Özel yaşamın gizliliği ihlali durumu nedeniyle ve  kişilerin aile hekimlerinin özel telefonlarına ulaşmalarını engellemek için listelerin panolardan kaldırılması ve hekimlerin cep telefonu numaralarının ölen kişinin yakınlarına verilmemesi talebinin sağlık müdürlüğü'ne iletilmesi istişare edildi . 
4. Raporlar konusunda aile hekimlerinin ortak tavır geliştirmesi ve bilgilenmeleri adına  ilçede hukuki bilgilendirme toplantısı talebi oldu. 
5. Esnek mesai, cezaevi hekiminin yaşadığı sorunlar, mesai denetimleri, misafir hasta ve suriyeli hasta fazlalığı, Sempozyum, ilçede üye sayısının artmasi için ilçe temsilcilerinin en az 3 e çıkarılması, bunun için görüşmeler yapılması konuşulan diğer konulardı. 
6. Sosyal sorumluluk komisyonu tarafından yürütülen farkındalık projesi kapsamında Tap derneğinden gelen atık pil kutuları aile hekimlerine dağıtıldı.
7. Ahef Asm yasam dergileri de buluşmaya katılan aile hekimlerine dağıtıldı. 
8. 19 Ekim'de gerçekleştireceğimiz dermatoloji sempozyumuna hekimler davet edildi .NADİR HASTALIKLAR GÜNÜDevamı için tıklayınız...
Antalya Kemerde ’de Aile Hekimi Saldırıya UğradıAntalya’nın Kemer ilçesi Çamyuva Aile hekimliğinde görevli bir aile hekimi usulsüz sağlık raporu isteyen hastasının istemini reddettiği iddiasıyla saldırıya uğradı.Devamı için tıklayınız...
Her gün sözlü ve fiili şiddet görüyoruzDevamı için tıklayınız...
Birlikte Daha Güçlüyüz 14 Mart etkinlikleri kapsamında 10.03.2018 tarihin ’de büyük bir kokteyle Antalya Aile Hekimleri Derneği (ANTAHED) merkez ofis açılışını gerçekleştirdi. Devamı için tıklayınız...
SAĞLIKTA ŞİDDETE SON VERİLSİNCAN DÜŞMANLIĞI´ na son verilsin.Sağlıkta şiddet yasası çıksın. Devamı için tıklayınız...
Antalya´da doktorlar isyan ettiANTALYA´da doktorlar, şiddete uğrayan iki hekim arkadaşları için yaptıkları açıklamada, "İsyanlardayız, yeter artık" dedi.Devamı için tıklayınız...
SAĞLIKTA ŞİDDETİ BİRLİKTE DURDURALIMAHEF olarak şiddetin olduğu her yerde dik duruşumuzu sergiliyoruz.Devamı için tıklayınız...
BASIN TOPLANTISI ÇAĞRI DUYURULARIDevamı için tıklayınız...
12 TEMMUZ EYLEMİ STK BİLDİRİLERİDevamı için tıklayınız...
DR.HÜSEYİN GÜNTÜRKÜN ULUSAL TV´DE GRİP SALGININI YORUMLUYORDevamı için tıklayınız...
BASINDA ANTAHED: ACİLLER YERİNE AİLE HEKİMİNİZE BAŞVURUN.Devamı için tıklayınız...
ALANYA´DA ÖRGÜTLENME TOPLANTISI YAPILDI.Devamı için tıklayınız...
ANTAHED ÖRGÜTLENME MANAVGATTADevamı için tıklayınız...
BASINDA ANTAHED: HEKİMLERİN ŞİDDET KORKUSUDevamı için tıklayınız...
BASINDA ANTAHED: İŞÇİLERİN YÜKÜ AİLE HEKİMLERİNİN ÜSTÜNDEN ALINMALIDIR.Devamı için tıklayınız...
ANTAHED ÖRGÜTLENME FİNİKEDEDevamı için tıklayınız...
Kurumlar arası " Sağlık Raporu " İş Birliği ProtokolüDevamı için tıklayınız...