15 Mayıs 2019 Tarihinde Antahed Yönetim Kurulu Olarak İl Sağlık Müdürü Sn.Ünal HÜLÜR Ziyaret ettik
Il Sağlık Müdürü Ünal Hülür , Antahed yeni yönetim Kurulu Üyeleri  İbrahim Çelik , Hüseyin Güntürkün , Alper Bağcı ve Bedriye Doğan Emir tarafından makamında ziyaret edildi.
Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Hacer Nur Yüce ve Başkan Yardımcısı Cenker Ateş de toplantıya katıldılar. 
Aile hekimlerinin yaşadığı sorunlar ve talepler iletildi. Müdürümüz bizleri tebrik etti ve sıcak bir karşılama yapti. Bundan sonra ki toplantıda daha kapsamlı görüşmek üzere aşağıda yer alan konu başlıklarında fikir alışverişinde bulunduk ve taleplerimizi kendilerinde aktardık. 
1. Il sağlık Müdürü Sayın Ünal Hülür , şiddet konusunda aile hekimlerine  basın ve sosyal medya aracılığı ile her türlü desteği vereceğini belirtti. 
2. Aile sağlığı çalışanı bulunmayan aile hekimi birimleri arasında ilçe bazındaki farklı uygulamalara dikkat çekildi. Bu konuda uygulama bütünlüğü olması istendi. Aile sağlığı çalışanı olmayan aile hekimi birimlerine yapılacak görevlendirmelerin en az bir haftalık hatta aylık olacak şekilde düzenlenmesi talimatı İlçe Müdürlerine Müdür Bey tarafından  iletildi. 
3. Muvafakat konusunda yardımcı sağlık personeli ile anlaşmayı düşünen hekimlerin Müdürlüğü bilgilendirmesini önerdi. Özellikle Kepez ve Atatürk Devlet Hastanesi'nde doluluk olduğunu muvafakat konusunda olumlu yaklaşacagini ifade etti. 
4. Denetimlerde ki farklı uygulamalar , olağandışı denetimlerin somut ihbar ya da şikayet olmaksızın  kişilere göre yapildigi konusunda sahadan gelen geri bildirimler ve kaygı aktarıldı . Denetimin amacının dışına çıkmaması gerektiği vurgulandı. Denetim kelimesini sevmediğini , ancak eksiklik saptanmışsa orada bir sorun olduğunu belirttiler. Aile sağlığı merkezinde yaşanan sorunların çözümünün usule aykırı denetimler olmaması gerektiği , usule aykırı tutanakların aile hekimlerini mağdur edebileceği iletildi . 15-49 izlemlerin eksiksiz yapılabilmesinin mevcut sistemde ve hasta sayısı ile çok mümkün olmadığı , olağandışı denetimlerin olağan denetim şeklinde yapılmaması gerektiği aktarıldı. 
5. Esnek mesai uygulayan hekimin izin döneminde yerine bakan kişinin mesaiye uymamasi nedeniyle birimin grup düşürülmemesi talebimiz iletildi.
6. Hortum felaketi  nedeniyle onarım gereken asmlerde gerekli onarım için talimatların verildiğini ifade ettiler 
7. Şikayete bağlı işlemlerde ziyaretten önce Bakanlık talimatı gereği önce hekimlerin aranması ve asılsız şikayet ya da uygunsuz taleplerin sistemden sonlandırılması talebimiz uygun görüldü . 
8. Özel kurumlardan yazılan reçetelerin repete baskısı konusunda yazdığımız uyarı yazısı iletildi. Konuyla alakalı ilgili kurumlara yazı yazılması talep edildi . 
9. Özellikle Milli Eğitim ve Gençlik Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren kurumlardan gelen rapor taleplerinin önüne geçilmesi adına İl sağlık Müdürlüğü tarafından gerekli bilgilendirmenin yapılması talep edildi..Talebimiz uygun karşılandı . Zamanla tüm raporların e rapor şeklinde sisteme entegre olacağı , e devlet üzerinden vatandaşların raporları temin edebileceği Müdür Bey tarafından ifade edildi. Standartlari olmayan raporların yaşattığı sorunlar konuşuldu. 
10. Kepez ilçemizde Göçmen sağlığı polikliniği açıldığını ancak aktif olarak hizmet vermediğini , hekim istihdam sorunu olduğunu aktardılar..
11. Tek birimli asmlerin izin sorununun farkında olduklarini, destek vereceklerini ifade ettiler..  yan birimden izin vekaletiyle ilgili  herhangi bir sorun yaşanmayacağı ifade edildi.. 
12. Kira zamları ile ilgili son düzenlemeden önce yapılan sözleşmelerde belirtilen oranların devam etmesi durumunda Müdürlüğe aile hekimleri dilekçe ile başvurmalarıni, artış oranları arasındaki farkın talep edilebilecegini , mevcut düzenlemeye göre güncel kira artışının yapılması gerektiğini ifade ettiler...
13. Hastanelerin eksik veri girişleri tespit edilmesi durumunda Müdürlüğe hangi hastaneler eksik veri girişi yapıyor ise bildirilmesi söylendi.. Müdürlüğümüz yetkilileri,  ilgili hastanelere gerekli uyarılarda bulunacaklari dile getirdiler. 
14. Malzeme temininde bir sorun olmadığı ifade edildi. 
15. Manavgat ilçemizde aslı tabiplik hizmetleri ile ilgili yaşanan sorunda ; savcının özel hastanelerde ki ölüm olaylarında özel hastane hekimlerini adli muayeneye davet etmemesinin ,aile hekimlerinin ısrarla davetinin hukuksuz oldugu anlatıldı. Hacer hanım , Kamu ve özel hastane adli icap nöbet listesinin savcılıklara gönderildiğini , ilgili yazıların da yazıldığını ifade etti. Saglik Bakanlığı adli tabiplik hizmetlerinde uyulması gereken usul ve esasları içeren yazılar takdim edildi . Manavgat ilçesi Başsavcılığına  ziyaret götüreceğimiz belirtildi. 
16. Özellikle erişkin aşılama ve kanser farkındalığı konusunda ortak sosyal sorumluluk projeleri yapılması konusunda fikir birliğine varıldı . 
Müdürümüz Sayın Ünal Hülür Antahed 'e her zaman  kapısının açık olduğunu ifade etti. 
Eksik kalan konularda tekrar bir araya gelmek üzere söz alınarak toplantı sonlandırıldı. 
Antahed Yönetim Kurulu


01 Mayıs 2019 Tarihinde Antalya Aile Hekimleri Derneği Olağan Genel Kurul Sonrası Yönetim Kurulu Görev Dağılımı YapıldıDevamı için tıklayınız...
15 Mayıs 2019 Çarşamba Günü Örgütlenme Komisyon Toplantısı YapıldıDevamı için tıklayınız...
15 Mayıs 2019 Tarihinde Antahed Yönetim Kurulu Olarak İl Sağlık Müdürü Sn.Ünal HÜLÜR Ziyaret ettikDevamı için tıklayınız...
Antahed Örgütlenme Çalışmaları Devam Ediyor.Devamı için tıklayınız...
17 Mayıs 2019 Tarihinde Antahed Yönetim Kurulu Konyaaltı Belediye Başkanı Sn. Semih ESEN´i Ziyaret EttiDevamı için tıklayınız...
ALLERJİ VE DERMATOLOJİ SEMPOZYUMUDevamı için tıklayınız...
20.05.2019 Tarihinde Antahed Yönetim Kurulu Olarak Akdeniz Üniversitesinde Açılan "Atıktan sanata" heykel sergisine Katıldık.Devamı için tıklayınız...
HEKİM YAZARLAR: PROF. DR. SULTAN TARLACIDevamı için tıklayınız...
HEKİM YAZARLAR: ERCAN KESALDevamı için tıklayınız...
HEKİM YAZARLAR: DANA SÜSKİNDDevamı için tıklayınız...
Antahed ARTITV ODAK programındaDevamı için tıklayınız...
23.05.2019 Tarihinde Antalya´da Şiddete Maruz Kalan Aile Hekimini Ziyaret Ettik.Devamı için tıklayınız...
SOSYAL SORUMLULUK VE PROJE KOMİSYONU TOPLANDI.Devamı için tıklayınız...
ANTAHED BÜYÜK ANKARA MİTİNGİNE GİDİYORDevamı için tıklayınız...
25 Mayıs 2019 Tarihinde Antahed Yönetim Kurulu Muratpaşa Belediye Başkanı Sn. Ümit UYSAL´ı Ziyaret Ettik.Devamı için tıklayınız...
HEKİM YAZARLAR: TESS GERRİTSENDevamı için tıklayınız...
ANTAHED ASSİM HALK GÜNLERİ SEMİNER PROGRAMIDevamı için tıklayınız...
ASM ATIK PİL PROJESİ: atık pil kutuları geldi.Devamı için tıklayınız...
Kira Artış Sorunu Antahed Yönetiminin Çabaları Sonucu Çözüme UlaştıDevamı için tıklayınız...
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ: OKUL KIRTASİYE BURSUDevamı için tıklayınız...
BİLİM VE EĞİTİM KOMİSYONU TOPLANDIDevamı için tıklayınız...
SU ÇİÇEĞİ AŞISI İÇİN PERFORMANS İTİRAZ İSTENMEYECEKDevamı için tıklayınız...